جزئیات خبر

آموزش و آگاهسازی زنان هدف کمپین مبارزه باسرطان است
image
مسئول کمپین کشوری مبارزه با سرطان سینه درگردهم آیی مسئولیت اجتماعی زنان درمبارزه با سرطان گفت: آموزش و آگاهسازی زنان از اهداف کمپین مبارزه باسرطان است .


به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان شهردرای تهران،افسانه اقبال نیا ، مسئول کمپین کشوری مبارزه با سرطان سینه دراین مراسم شعاراین گروه را آموزش یک نفر ، آگاهی 10 نفر اعلام کرد و گفت: اعضای کمپین مبارزه با سرطان سینه اغلب افراد بهبود یافته و یا درحال درمانی هستند که می توانند با ارائه آموزش های لازم به مردم ، در پیشگیری از بیماری پیشقدم باشند.
وی با تشکر از مشارکت اداره کل امور بانوان در برگزاری این گردهم آیی بیان کرد: لازمه مقابله با این بیماری ، ارائه آموزش هایی برای پیشگیری از ابتلای زنان به سرطان سینه است و این آموزش مهم ترین هدف و فعالیت کمپین است و در ادامه این راه نیازمند مشارکت نهادها و سازمان ها هستیم تا ما را دراین مسئولیت اجتماعی یاری کنند.
وی با تاکید براین که پیشگیری از این بیماری می تواند بسیاری از مشکلات و تبعات اجتماعی آن را برطرف کند ،افزود: اعضای کمپین مبارزه با سرطان سینه ،در طرح نذر سلامتی با سفر به استان ها و شهرهای مختلف کشور تلاش دارند تا آگاهی های لازم را به مردم ارائه دهند چرا که جامعه سالم به افراد سالم نیاز دارد و با توجه به این که زنان ، ستون اصلی خانواده می باشند ، بروز مشکل برای آنان می تواند اساس خانواده را با چالش مواجه سازد.
اقبال نیا تأکید کرد: سرطان سینه اگر به موقع کشف شود، خوشخیم ترین و نجیب ترین بیماری است و به راحتی می توان آن را درمان کرد .
وی تصریح کرد: این کمپین تلاش دارد که تا هیچ یک افراد خانواده ایرانی به سرطان سینه مبتلا نشود .