جزئیات خبر

طرح غربالگری سرطان سینه زنان سرپرست خانوار اجرا می شود
image
مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از اجرای طرح غربالگری سرطان سینه زنان سرپرست خانوار خبرداد و گفت: این برنامه همزمان با ماه اکتبر، ماه آگاهی‌بخشی و حساس سازی زنان نسبت به سرطان سینه با مشارکت بیمارستان امام خمینی(ره) اجرا می شود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل اموربانوان شهرداری تهران، فاطمه راکعی، مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان با اعلام این خبرگفت: سرطان سینه بیماری شایعی است که زنان زیادی را در جهان درگیر کرده و شیوع آن در بین زنان ایرانی نیز رو به رشد است و اگر در مراحل اولیه شناسایی شود، روش های درمان تاثیرگذار می شود.

وی با اشاره به این که زنان سرپرست خانوار به لحاظ مشکلات اقتصادی و عدم پشتیبانی از بحث سلامت خود مغفول می مانند، گفت: با توجه به این که ماه اکتبر، ماه آگاهی‌بخشی و حساس سازی زنان نسبت به سرطان سینه نامگذاری شده است، اداره کل امور بانوان طرح غربالگری سرطان سینه زنان سرپرست خانوار را در دستور کار قرار داده است.

راکعی گفت: این طرح با مشارکت بیمارستان امام خمینی (ره) اجرا می شود و بیش ازیکصد نفر از بانوان بالای 40سال تحت غربالگری قرار می گیرند.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران برگزاری گردهم آیی" مسئولیت اجتماعی زنان در پیشگیری از سرطان سینه" را از دیگر برنامه های پیش بینی شده برشمرد و گفت: این برنامه با همکاری NGOهای فعال در این حوزه برای گروه های همدل بانوان محلات شهر تهران برگزار می شود.