جزئیات خبر

برگزاری دوره رایگان آموزش کاشت و پرورش گل و گیاه در مجموعه شهربانومنطقه19
image

دوره تابستانی کلاس های آموزش علمی و عملی، روش نگهداری و تکثیر انواع گونه های گیاهی در مجموعه شهربانومنطقه19 از 2 تیر ماه آغاز شد.


به گزارش روابط عمومي اداره کل امور بانوان شهرداري تهران، راضیه کمانی مدیر امور بانوان منطقه 19با اعلام این خبرگفت: با توجه به ضرورت ایجاد هسته فضای سبز در منازل و به منظور ارتقای فرهنگ توسعه و حفظ فضای سبز و سهیم کردن مردم در امر نگهداری فضای سبز، دوره های آموزش علمی و عملی کاشت و نگهداری گونه های گیاهی آپارتمان برگزار می شود.
وي افزود: اصول نگهداري گياهان آپارتماني، سبزيکاري، نحوه نگهداري تراريوم ، آموزش نکات ايمني در فضاي سبز، سموم ارگانيک، آشنايي با محصولات ارگانيک، تقويم باغباني، انواع محيط رشد ريشه، مديريت تلفيقي آفات و بيماري گياهان و اصول تغذيه گياهان، تزئين گياهي نماي ساختمان از جمله عناوين اين دوره ها هستند.
وی ادامه داد:با توجه به ضرورت مصرف بهينه آب در فصل تابستان، جلسات آموزشي مناسب با اين موضوع شامل نحوه پرورش گياهان مقاوم به کم آبي و کاشت زعفران نيز پیش بینی شده است که در دوره های آتی برگزار می شود.
کمانی همچنين به برگزاری دوره هاي آموزشي گل و گياه در سراهاي محلات اشاره کرد و گفت: اين دوره ها با ثبت نام از شهروندان در سراهاي محلات 14 گانه در طي ايام سال به شکل مستمر برگزار مي شود.
مدیر بانوان منطقه 19 با اشاره به اینکه شهروندان منطقه مي توانند از خدمات مشاوره گياهي و فضاي سبز شهربانو در طول سال به صورت رایگان بهره مند شوند افزود:علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات با شماره 55460877 (مجموعه شهربانو) تماس حاصل نمایند و يا با مراجعه حضوري به شهربانو سؤالات خود را از کارشناسان مستقر در اين مرکز مطرح کنند.