جزئیات خبر

اجرای دومین مرحله طرح آموزشی “بهشت” ویژه زوج های جوان
image
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت:دومین دوره کارگاه های آموزشی طرح بهشت با موضوعات نشاط و صمیمیت پس از ازدواج، شخصیت شناسی هیجان و تعهد، مهارت های گفتگو و بهداشت زناشویی در منطقه 14برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران ،الهه عطائی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اشاره به ماموریت های  اداره کل امور بانوان در حوزه خانواده گفت: براساس آموزه های اسلامی ،خانواده خشت نخست  بنای جامعه و همچنین کانون رشد وتعالی انسان به شما رمی رود و برهمین اساس یکی از تاثیرگذارترین روش ها در حل معضلات اجتماعی کمک به سلامت خانواده است .
وی افزود: بررسی ها نشان می دهد بحرانی ترین سن پایداری ازدواج در ۵ سال اول زندگی مشترک به شمار می رود. بنابراین مناسب است برنامه ریزی برای تحکیم بنیان خانواده از همان ابتدای شکل گیری خانواده صورت گیرد که اداره کل امور بانوان در این خصوص به طراحی و اجرای کارگاه‏های آموزشی ” بهشت” اقدام نموده است.
عطایی تصریح کرد: طرح بهشت در 3محور تشکیل،تحکیم و تعالی خانواده طراحی شد و در قالب کارگاره های آموزشی ویژه زوج های جوانی که در ۵ سال اول زندگی مشترک هستند به مرحله اجرا رسید.
وی افزود: به منظور ارتقای کیفیت زندگی مشترک زوج های جوان و بالا بردن پایداری ازدواج، برنامه های آموزشی در محورهای نشاط و صمیمیت پس از ازدواج، شخصیت شناسی هیجان و تعهد، مهارتهای گفت و گو و بهداشت زناشویی طراحی و اجرا می شود.                                     
وی افزود: طرح بهشت که زندگی زوج های جوان را میدان تاثیرگذاری اهداف خود قرار داده است با رویکرد منطقه محور درحال اجرا است ودر مقیاس محله مخاطبان خود را شناسایی و جذب می کند.
عطائی با اشاره به اینکه این طرح ابتدا در مناطق2،3 و 17 به صورت پایلوت اجراشد گفت:براساس نتایج اثربخشی از طرح و برنامه ریزی صورت گرفته، اجرای دومین مرحله طرح بهشت در منطقه 14 دربرنامه های سالجاری قرار گرفت.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران تصریح کرد: فرایند برنامه به گونه ای است که از زوج های جوان که در طرح ثبت نام نموده‏ اند، مصاحبه و تست رضایت از زندگی مشترک گرفته می شود و نیازهای آموزشی و مشاوره ای مخاطبین، احصاء می‏شود و بر اساس آن زوج ها ضمن شرکت در کارگاه های آموزشی در جلسات مشاوره های گروهی و فردی نیز شرکت می‏کنند.
به گفته وی در برنامه سالجاری تلاش شده است به منظور اثربخشی و ایجاد جذابیت برای مخاطبان بخشی ازکارگاههای آموزشی در قالب برنامه های گردشگری آموزشی و فرهنگی برگزارشود.