جزئیات خبر

اردوهای آموزشی ویژه دانشجویان دختربرگزار شد
image

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از برگزاری اردوهای تفریحی و آموزشی ویژه دختران دانشجو پایتخت خبرداد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، الهه عطائی، با اشاره به اجرای  اردوهای دانشجویی در سالجاری اظهارکرد: در مرحله دوم اردوهای دانشجویی سالجاری بیش از 300دانشجوی دختر در این اردوها شرکت و ضمن بازدید از مراکز فرهنگی گردشگری پایتخت از برنامه های آموزشی بهره مند شدند.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران تفریح و گذران مناسب اوقات فراغت را وسیله‌ای موثر برای پرورش قوای فکری، جسمی و اخلاقی  دانست و اظهارکرد: با توجه به اینکه تعداد بسیاری از دانشجویان، دختران جوان هستند، توجه ویژه به اوقات فراغت این قشر به عنوان یکی از محوربرنامه های  اداره کل بانوان قرار گرفت.
عطایی هدف از برگزاری این اردوهای دانشجویی را ارتقای سطح کیفی فعالیت های اجتماعی دانشجویان و ایجاد روحیه نشاط و شادابی، الگوسازی در زمینه مدیریت گذران اوقات فراغت، ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در بین دانشجویان و ایجاد فرصت‌هایی برای سرگرمی و تفریحات سالم برشمرد.
وی غنی‌سازی اوقات فراغت دانشجویان و  ترویج سبک زندگی ایرانی - اسلامی را از رویکرد اجرای طرح اردوی دانشجویی برشمرد و،گفت: مرحله نخست این طرح در قالب ۱۶ اردو در بهار سال جاری با استقبال گسترده دانشجویان و با حضور بیش از یکهزار دختر برگزار شد و دانشجویان ازبوستانهای ویژه بانوان، باغ گیاه شناسی، برج میلاد تهران، نمایشگاه آفتاب، باغ موزه هنر، دریاچه شهدای خلیج فارس، مراکز تفریحی دریاچه، آبشار تهران و موزه مطهری، مجموعه های شهربانو، باغ موزه دفاع مقدس، موزه قصر، کتابخانه ملی ،غار موزه وزیری بازدید کردند.
به گفته عطائی، این اردوهای دانشجویی با همکاری مناطق ،5،3،4،6و 19 ویژه دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، فنی حرفه‌ای دکتر شریعتی، دانشکده صنعت آب و برق  شهید عباسپور،دانشکده‌های دانشگاه تهران و دانشکده های دانشگاه الزهرا شامل روانشناسی، علوم تربیتی، هنر، علوم انسانی، فنی و مهندسی، در حال برگزاری است.
وی  در پایان از تدارک برنامه‌های آموزشی و فرهنگی در حین اجرای اردو خبر داد و گفت: از جمله این برنامه‌ها می توان به برگزاری مسابقات فرهنگی ، آشنایی با مراکز شهرداری و بافت تاریخی تهران و ... اشاره کرد همچنین به برگزیدگان این مسابقات جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.