جزئیات خبر

دومین نشست کارگروه های زنان و خانواده برگزار شد
image
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در دومین نشست کارگروههای زنان وخانواده  گفت: کارگروه زنان و خانواده باید مطالبات و مسائل حوزه زنان، را شناسائی و  پیگیری کنند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، الهه عطائی، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در دومین نشست  کار گروه های  تخصصی بانوان و خانواده اظهار داشت: با توجه به تدوین برنامه پنج ساله سوم ،شکل گیری و فعالیت های  این کارگروه ها می تواند تغییرنگاه سازمانی به بانوان در اجرای طرح های شهری را  موجب شود.
وی با بیان اینکه برگزاری این نشست ها فرصتی برای هم افزایی و همچنین تضارب آرای اعضای کارگروه ها است  گفت: با توجه به ضرورت ایجاد نگاه تعادل جنسیتی در اجرای طرح ها و برنامه های شهری، پیشنهادات کارشناسی شده کارگروه ها می تواند به تدوین برنامه های شهری کمک کند.
وی افزود:یکی از ویژگی‌های کارگروه های بانوان فراهم کردن امکان بهره‌مندی از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در همه حوزه ها و واحدهای تابعه شهرداری  برای  شناسایی اولویت نیازهای بانوان  و ارائه راهکار در رفع این  نیازها است.
عطائی با اشاره به اینکه مصوبات این کارگروهها در شورای راهبردی بانوان ارائه می شود ، تصریح کرد: شورای راهبردی  با حضور اساتید دانشگاه و صاحبنظران حوزه جامعه شناسی،فرهنگی ،بانوان و... به فعالیت می پردازد و طرح هایی که در این کارگروه ها ارائه می شود در شورای راهبردی بانوان  مطرح شده و پس از تصویب ، یک فرآیند قانونی برای اجرای این طرح ها  صورت می گیرد و لازم است کارگروه ها فعالانه در ارائه ی این طرح ها و برنامه ها مشارکت داشته باشند.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران درادامه گفت: درحال حاضر تدوین لایحه مناسب سازی فضاهای شهری برای بانوان در دستور کار اداره کل قرار دارد و کارگروه ها می توانند ضمن مطالعه پیش نویس  تهیه شده، پیشنهادات خود را در این خصوص ارائه دهند.
وی در پایان با تاکید براینکه  این کارگروهها می تواند محلی برای هدایت فعالیت های سازمان در حوزه بانوان و خانواده باشدگفت: اعضای کارگروهها می بایست بر اساس شرح وظایف، موضوعات زنان و خانواده را با جدیت ارزیابی کرده و درجلسات مطالبه کنند.