جزئیات خبر

آمادگی اردوگاه کارآفرینی مجموعه شهربانو منطقه19برای میزبانی از دانش آموزان دختر سراسرکشور
image

با آغاز مرحله دوم فعالیت اردوگاه کارآفرینی کشور  ویژه دختران در مجموعه شهربانو بوستان بزرگ ولایت ،روزانه بیش از 60نفر از دانش آموزان 7تا 12ساله از این مرکز بازدید می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران ، الهه عطائی، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اعلام این خبرگفت:این اردوگاه با هدف  ارتقای دانش و بینش کودکان در مورد مشاغل، ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد کسب و کار، تشویق دانش آموزان مستعد در زمینه کارآفرینی، توسعه فضای تعامل، همفکری و خلاقیت، امکان ارتباط بین افراد خلاق، ایده پردازو... راه اندازی شد.
وی افزود: این اردوگاه به عنوان نخستین اردوگاه کار آفرینی در کشور ویژه دختران 7تا 12 ساله است که با مشارکت اداره بانوان منطقه 19 و مرکز خدمات اجتماعی در سال 95 راه اندازی شد ومرحله دوم این طرح از ابتدای آذر ماه آغار شده است.
وی افزود: در این اردوگاه با برپایی  کارگاه‌های تئوری و عملی دانش آموزان با کسب و کاربا مشاغل خدماتی، صنعتی، کشاورزی و ... آشنا می شوند و به صورت عملی به استعدادیابی آنها پرداخته می‌شود.
عطائی با اشاره به اینکه اردوگاه کارآفرینی دختران مکانی برای کارآفرینی و درآمدزایی نمادین دختران ۷ تا ۱۱ سال است گفت: در این اردوگاه دانش آموزان با فعالیت اقتصادی متناسب با علاقه خود درآمد زایی خواهند داشت و در نهایت با همین درآمد نمادین از فروشگاه اردوگاه خرید می‌کنند.
مدیرکل امور بانوان شهرداری با بیان اینکه دختران دانش آموز مدارس طبق برنامه زمان‌بندی شده در گروه‌های 60 نفره از این اردوگاه بازدید می کنند گفت: خدمات در این مجموعه به صورت رایگان است و این مرکز علاوه برمیزبانی از دانش آموزان تهران از آمادگی میزبانی دانش آموزان سایر  شهرها برخوردار است.