جزئیات خبر

باشگاه سوارکاری بانوان در شهربانو منطقه 19 افتتاح شد
image

به همت اداره امور بانوان شهرداری منطقه19 باشگاه سوارکاری و رشته فوتبال حبابی بانوان در مجموعه شهربانو بوستان ولایت راه اندازی شد.


به گزارش روابط عمومي  اداره کل امور بانوان شهرداری تهران ،الهه عطائی ،مدیرکل بانوان شهرداری تهران با اعلام این خبرگفت: این باشگاه در فضایی کاملا استاندار در مجموعه ورزشی و فرهنگی شهربانو بوستان ولایت احداث شده است و فعالیت آن با حضور دو مربی بطور تخصصی آغاز شده است تا بانوان شهروند، آموزش مقدماتي سواركاري را فرا بگیرند.
وی با اشاره به اینکه ورزش سوارکاری به عنوان  یکی از ورزش های سالم و مفرح وهمچنین در جهت غنی سازی اوقات فراغت مورد توجه قرار گرفته است، افزود: این مجموعه آمادگی ميزبانی از علاقمندان به  سواركاري است.
وی  در ادامه  از راه اندازی رشته فوتبال حبابي ویژه بانوان  در این مجموعه خبرداد وگفت: با توجه به برخورداری مجموعه شهربانو منطقه 19 از زير ساخت‌هاي لازم جهت فعالیت بانوان در رشته فوتبال حبابی این ورزش مفرح به منظور غنی سازی اوقات فراغت بانوان و ایجاد نشاط وشادمانی راه اندازی شد.
عطایی با بیان اینکه رشته فوتبال حبابی از جمله رشته های ورزشی با  پتانسيل بسيار بالا در جهت ترويج ورزش همگاني در بخش بانوان است افزود: توسعه  وافزایش فضای مهيج، مفرح، سالم و جذاب برای بانوان وهمچنین  افزايش برنامه‌هاي تفريحي  مادران و فرزندان از جمله اهداف راه اندازی این رشته ورزشی است.
وی با اشاره به رویکردهای مدیریت شهری در ایجاد شهری با نشاط و شهروندان شاد و سالم گفت: با توجه به نقش بانوان به عنوان  نیمی از جمعیت شهر وتاثیرگذاری آنها درخانواده، ایجاد وتوسعه زیرساختهای فرهنگی و ورزشی ویژه بانوان  در دستور کار قرار گرفت که در همین راستا مجموعه های شهربانو و بوستان های مختص بانوان با اجرای برنامه های ورزشی و تفریحی پذیرای  بانوان شهروند است.
مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران درپایان اظهار امیدواری کرد تابراساس نیازسنجی وهمچنین ظرفیت های موجود در مجموعه های شهربانو وبوستان های بانوان،سرانه های ورزشی بانوان را توسعه دهیم.