جزئیات خبر

برگزاری جشنواره شهردخت به مناسبت روز دختر
image
    مدیرکل اموربانوان شهرداری تهران گفت: همزمان با دهه کرامت و روز ملی دختران  جشنواره های فرهنگی ، ورزشی و هنری در مجموعه شهردخت برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5،الهه عطائی، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اشاره به اینکه روز ملی دختران فرصتي است براي جريان سازي فرهنگي و توجه ويژه به موضوع دختران در جامعه گفت:همزمان با ولادت فرخنده حضرت معصومه (ص) و روز دختر ویژه برنامه های متنوع فرهنگی،آموزشی و... ویژه  دختران پیش بینی شده است که در سرای محلات و مجموعه های شهربانو اجرا می شود.
وی برگزاری جشنواره شهردخت را از دیگربرنامه های این دهه برشمرد و گفت: بدین  منظور مجموعه شهردخت به عنوان مرکز فرهنگی ،هنری وآموزشی مختص دختران دانشجوی پایتخت همزمان با دهه کرامت برنامه های گسترده ای را با محوریت دختران  در قالب برنامه های شاد ومفرح فرهنگی وهنری اجرا می کند.
به گفته عطائی این جشنواره شامل برنامه هایی از جمله اکران فیلم، مسابقه طراحی هنری، برپایی بازارچه محصولات دخترانه و ... است.
مدیرکل اموربانوان شهرداری تهران، گسترش فرهنگ خودباوري، حيا و عفاف و تبیین نقش، جایگاه و منزلت دختران با توجه به آموزه های دینی و ايجاد زمينه براي گسترش مشاركت اجتماعی دختران را از رویکردهای مورد توجه در برنامه ها برشمردوگفت: برنامه"چهره خود را با حجاب تجربه کنید" وهمچنین استقرار غرفه کارآفرینی وخوداشتغالی با حضور5نفر از دختران کارآفرین از دیگر برنامه های پیش بینی شده است که همزمان با دهه کرامت در مجموعه شهردخت اجرا می شود.
وی با اشاره اینکه کلیه برنامه ها متناسب با علائق دختران طراحی شده است افزود: اجرای موسیقی سنتی، مولودی خوانی، برگزاری مسابقات ورزشی وهنری، اهدای پکیج تشویقی ارائه خدمات مجموعه شهردخت وشهربانو وهمچنین تقدیر از بانوان موفق از دیگر برنامه های دهه کرامت است.