جزئیات خبر

طرح "عشق پایدار"ویژه زوج های جوان شاغل درشهرداری اجرا می شود
image


مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از اجرای طرح آموزشی ترویجی "عشق پایدار "ویژه زوج های جوان شاغل در شهرداری تهران با هدف ازدواج آگاهانه و تحکیم و اعتلای خانواده خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل اموربانوان شهرداری تهران، الهه عطائی، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اشاره به نقش خانواده درتعالی جامعه گفت:نظام خانواده یک نهاد اساسی ومحوری در جامعه وبه عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می آید وبه طور حتم تحکیم بنیان خانواده می تواند گامی موثر در تحقق اهداف تعالی جامعه باشد.

وی افزود: از منظر اسلام نیز خانواده مقدس‌ترین نهاد و بستری برای آرامش، تربیت و رشد نسل به شمار می‌آید همواره جامعه‌ی سالم را در گرو خانواده‌ی سالم میداند.

وی از اجرای طرح "عشق پایدار" ویژه زوج های جوان خبر داد و بیان کرد:بررسی ها نشان می دهد بحرانی ترین سن پایداری ازدواج در ۵ سال اول زندگی مشترک به شمار می رود بنابراین مناسب است برنامه ریزی برای تحکیم بنیان خانواده از همان ابتدای شکل گیری خانواده صورت گیرد که اداره کل امور بانوان در این خصوص به طراحی و اجرای کارگاه‏های آموزشی" عشق پایدار" اقدام کرده است؛این طرح درسال های گذشته نیز با عنوان طرح شکوفایی عشق برگزار شد.

عطایی با بیان اینکه این طرح آموزشی- ترویجی  با رویکرد آموزش و توانمندسازی زوج های جوانی که در ۵ سال اول زندگی مشترک هستند، طراحی شده است گفت: یکی از عوامل مهم طلاق، ضعف زوجین در زمینه مهارت‏های همسرداری، روابط زناشویی، حل تعارضات و مدیریت زندگی خانوادگی و نیز فقدان و یا ضعف در زمینه اصول و اهداف زندگی مشترک و خانوادگی است که اگر در سال های اول ازدواج، آموزش‏ها و مهارت‏های لازم برای زندگی مشترک را کسب کنند، می‏توان پیش‏بینی کرد که بسیاری از عوامل طلاق، کنترل شده و یا به حداقل برسد.

مدیرکل اموربانوان گفت: برهمین اساس کارگاه های آموزشی طرح عشق پایدار با موضوعات نشاط و صمیمیت پس از ازدواج، شخصیت شناسی هیجان و تعهد، مهارت های گفتگو، بهداشت زناشویی مخصوص زوجین شاغل در شهرداری تهران برگزار می شود.