جزئیات خبر

برنامه های گرامیداشت هفته عفاف و حجاب در محلات پایتخت اجرا شد
image
       همزمان با هفته عفاف و حجاب بیش از400عنوان برنامه درقالب همایش ،نمایشگاه مدو پوشش اسلامی – ایرانی ،اردوهای زیارتی وگردشگری، برنامه های فرهنگی و...درمحلات پایتخت برگزارمی شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران ،الهه عطائی، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران  با اشاره به اینکه 21 تیر ماه روز ملی عفاف و حجاب به عنوان نماد فرهنگ اسلامی است اظهار داشت : این روز از سویی یادآور واقعه بسیار دردناک به شهادت رسیدن جمع کثیری از مومنین در مسجد گوهر شاد مشهد می باشد و از طرفی دیگر یادآور غرور آفرینی جمع کثیری از مومنین است که از جانشان در راستای اعتقادات خود گذشته و در مقابل ستمگری رژیم شاهنشاهی پهلوی ایستاده اند .
وی ادامه داد : ضرورت دارد همه ساله با انجام فعالیتهای فرهنگی در این روز حوادث تاریخی و ارزشهای فرهنگی عفاف و حجاب که نماد فرهنگی ملت ما می باشدرا ارج نهیم.
عطایی افزود: اداره کل امور بانوان همزمان با این ایام بیش از 400برنامه را متناسب با عناوین این هفته و بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های موجود  پیش بینی وبا همکاری مناطق وسازمان ها اجرا کرد.
مدیر کل امور بانوان با اشاره به اینکه  ویژه برنامه‌های هفته عفاف و حجاب متناسب با سنین مختلف نوجوانان، جوانان و بزرگسالان پیش بینی شده بود افزود: برخی برنامه‌ها به صورت مسابقات مختلف ورزشی، فرهنگی، کتابخوانی برای نوجوانان پیش بینی شده و برای جوانان و بزرگسالان نیز ضمن برگزاری برنامه‌های متنوع و جذاب، نشست‌های تخصصی نیز پیش بینی شده تا با مبانی عفاف و حجاب و جنگ نرم دشمن در این حوزه بیشتر آشنا شوند.

برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه عفاف و حجاب

وی  ادامه داد: کارگاه های آموزشی و  نشست‌های تخصصی در حوزه عفاف و حجاب با حضور اندیشمندان برگزار می‌شود تا بانوان به نقش عفاف وحجاب در سلامت جامعه و تحکیم بنیان خانواده براساس  آموزه‌های دینی آشنا شوند.

به گفته مدیرکل اموربانوان همزمان با هفته عفاف و حجاب ضمن برپایی نمایشگاه های پروانگی وکتاب، با همکاری مناطق 22گانه نمایشگاه مدوپوشش اسلامی در مجموعه های شهربانو برپا و محصولات حجاب و عفاف و دستاوردهای بانوان ارائه شد و در طول این هفته همچنین مسابقات فرهنگی ،کتابخوانی،نقاشی،مقاله نویسی با محوریت عفاف وحجاب ،گالری هنر  وگالری عکس حجاب برتر در بوستان های بانوان برپا شد.
عطائی همچنین از ارائه مشاوره های فردی درخصوص عفاف و حجاب در مجموعه های شهربانو و بوستان های بانوان خبردادوگفت:به منظور ترویج فرهنگ عفاف وحجاب تلاش شد از کلیه ظرفیت های تبلیغاتی و اطلاع رسانی محیطی استفاده شود درهمین راستا با هماهنگی شرکت اتوبوسرانی پوستر های عفاف وحجاب با الهام گرفتن از آموزه های دینی تهیه و در سامانه های خطوط اتوبوسرانی نصب شده است.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران اجرای برنامه های فرهنگی در قالب اکران فیلم، تکریم وتجلیل از بانوان محجبه و همچنین برگزاری مسابقات ورزشی و اردوهای زیارتی و تفریحی را بخشی دیگر از برنامه های هفته عفاف وحجاب برشمرد.