جزئیات خبر

اجرای برنامه هاي فرهنگی ومذهبی ویژه بانوان پایتخت در ماه مبارک رمضان
image
اداره كل امور بانوان شهرداري تهران همزمان با  ماه مبارك رمضان برنامه های فرهنگی و مذهبی با رویکرد ترویج سبک زندگی اسلامی - ایرانی  در مجموعه های اختصاصی بانوان برگزار مي كند.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، الهه عطائی، مدیرکل امور بانوان با اعلام این خبر گفت: ماه رمضان ماه درک و فهم و همنشینی با قرآن است و بر این اساس ویژه برنامه های مختلفی در بوستان های بانوان ،مجموعه های شهربانو و خانه های خانواده وسبک زندگی  با محوریت انس با قرآن برگزار می شود.

مدیرکل بانوان شهرداری تهران برپایی نمایشگاه عفاف وحجاب در مجموعه های شهربانو را از دیگر برنامه های ماه مبارک رمضان برشمرد وگفت: ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی ، ضرورت ارایه الگوی مناسب برای پوشش بانوان ، احیا و حفظ هویت ملی و دینی از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه است.

وی افزود: در این نمایشگاه ها علاوه برعرضه و فروش محصولات عفاف وحجاب، برنامه های جانبی همچون جزءخوانی، درک مفاهیم مفاتیح و مسابقات فرهنگی و کتابخوانی اجرا می شود.

وی گسترش آموزه‌های شهروندی و سبک زندگی ایرانی – اسلامی با بهره گیری از آموزه‌های دینی را از اهداف اجرای این مراسم برشمرد و گفت: جزء‌خوانی و ترتیل‌خوانی قرآن کریم، تفسیر قرآن از جمله برنامه های پیش بینی شده است .

مدیرکل بانوان شهرداری تهران میزبانی از میهمانان ضیافت الهی با افطاری ساده، برگزاری مراسم مولودی خوانی و ضیافت افطار در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) و همچنین مراسم عزاداری در شب های لیالی قدر و شهادت  حضرت علی (ع) را بخشی از برنامه های مجموعه های شهربانو و بوستان بانوان  عنوان کرد.

وی همچنین به برگزاری مسابقه کتابخوانی ومسابقات ورزشی همچون شطرنج، دارت، جورچین و....دربوستان پردیس بانوان اشاره کرد.