جزئیات خبر

انتقال تجربیات مادران و پدران نسل گذشته برای تحکیم بنیان خانواده زوج های جوان راهگشاست
image

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در جشن بزرگ گنج عشق شهر، گفت: نحوه سلوک رفتاری و گفتاری همسران و پدران و مادرانی که سالها زندگی مشترک داشته اند به عنوان الگو در جامعه معرفی می شود و می تواند در زمان بحران های روحی و تنش های همسران جوان، الهام بخش نکاتی کلیدی و راهگشا باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مجتبی عبدالهی در همایش گنج عشق شهر پیشاپیش فرارسیدن میلاد حضرت فاطمه (س) و روز مادر و ایام نوروز را تبریک گفت و اظهار داشت: خوشبختانه شهرداری تهران همواره تلاش دارد در حد توان خود، بزرگان شهر را تکریم کند و با ایجاد کانون جهان دیدگان در سراهای محلات در این زمینه گام های بزرگی را برداشته است. به طوری که این کانون در زیرمجموعه اداره کل سلامت یکی از فعال ترین کانون ها به شمار می رود.

وی از سالمندان به عنوان جهان دیدگان یاد کرد و افزود: جهان دیدگان و بزرگان شهر تهران تجربیات ذی قیمتی دارند و سردی و گرمی زندگی را در خانواده های خود چشیده اند و این تجربیات را به عنوان آموخته های ارزنده به جوانان انتقال می دهیم.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به عشق و علاقه دائمی در خانواده ها به عنوان گنج عشق شهر گفت: عشق ماندگار شما پس از 50 سال زندگی مشترک و تجربیات حاصل از آن گنجینه بزرگی است که همه زوجهای جوان به عنوان یک تجربه موفق برای تداوم زندگی خود باید از آن بهره ببرند. 

وی با انتقاد از افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه اظهار داشت: متاسفانه طی سال های اخیر به موضوع علاقه در محفل خانواده توجه کمتری شده و این امر آسیب های متعددی از جمله طلاق را در پیش داشته است.

عبدالهی با اظهار تاسف از افزایش آمار طلاق در جامعه، افزود: جهان دیدگان و با تجربه های ما در شهر باید پا به میدان بگذارند و با کمک به خانواده ها بویژه زوج های جوان به آنان بیاموزند که با کوچکترین سخن و مشقتی به سادگی رنجیده خاطر نشوند و با بالابردن سعه صدر، گذشت و کانون گرم خانواده خود را حفظ و تقویت کنند.

وی تاکید کرد: جهان دیدگان و بزرگان خانواده ها به عنوان ولی نعمتان این جامعه می توانند نقش بزرگی را در تشکیل و تحکیم بنیان خانواده ایفا کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، از خانواده به عنوان مهمترین و اصیل ترین نهاد اجتماعی یاد کرد و افزود: این نهاد بستر بسیاری از راستی ها و ناراستی ها، خوشبختی ها، ناراحتی ها در میان زن و مرد است.

وی، زن و مرد را سنگ زیربنای نهاد اجتماعی خانواده دانست و گفت: اگر رابطه این دو بر اساس مودت و رحمت باشد سلوک خانواده بر قوائد اصیل استوار می شود که زمینه کمال هر یک از همسران و فرزندان را مهیا خواهد شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تصریح کرد: همسران موفق و صمیمی اثرات و بازخوردهای مثبت بسیاری را در جامعه بر جای می گذارند و  با تربیت فرزندان در یک محیط آرام و خانواده ای سرشار از محبت و صمیمیت، جامعه ای از افراد موفق و سالم خواهیم داشت و علاوه بر آن آنچه فرزندان از خانواده و محیط زندگی خود فراگرفته اند رادر زندگی مشترک آینده خود پیاده می کنند و در برقراری روابط خانوادگی سرشار از مهر و عطوفت می کوشند.

به گفته عبدالهی، نحوه سلوک رفتاری و گفتاری همسران و پدران و مادرانی که سالها زندگی مشترک داشته اند به عنوان الگو در جامعه معرفی می شود و می تواند در زمان بحران های روحی و تنش های همسران جوان، الهام بخش نکاتی کلیدی و راهگشا باشد.